14 nejnebezpečnějších sopek

Nebezpečné sopky světa
Pořadí Název sopky Místo kde se sopka nachází
1 Sakura-jima Japonsko
2 Etna Itálie
3 Kilauea Havaii
4 Cotopaxi Ekvádor
5 Merapi Indonésie
6 Nyiragongo Kongo
7 Popocatepetl Mexiko
8 Mount Teide Španělsko
9 Mount Rainier USA
10 Vesuv Itálie
11 Eyjafjallajökull Island
12 Galeras Kolumbie
13 Yellowstone USA
14 Nevado Del Ruiz Kolumbie

Pořadí sopek v tabulce je spíš orientační, všechny jmenované sopky jsou, nebo mohou být velmi nebezpečné. Ať už se jedná o způsobené škody, nebo počet lidských obětí při erupcích.
Dalším měřítkem múže být hrozící erupce v budoucnu. I s dlouholetým "spánkem" jsou svým způsobem nebezpečné a to proto, protože lidé bydlící v okolí sopky se nechají takzv. ukolébat dlouholetým klidem vulkánu. Proto tvrdit, "ona už dlouho nevybuchla", může mít fatální následky. Ona totiž jednou vybuchne, otázkou je, kdy se to stane? A právě na tuto otázku vám nikdo nedá jednoznačnou odpověď.
Takovým typickým příkladem může být
vulkanická kaldera, Yellowstonská vulkanická kaldera je sopečná kaldera a supervulkán v národním parku Yellowstone, na severozápadě státu Wyoming, v USA.
už zde také dlouho nedošlo k sopečné erupci, i když je stále aktivní. Poslední erupce nastaly před 2,1 milionu, 1,3 milionu a 640 tisíci lety. K dalším erupcím však může dojít prakticky kdykoliv a pro život na Zemi by to mělo katastrofální důsledky.
Doporučení! Na aktivní sopku se vydejte pouze s vyškoleným průvodcem. Nikdy nepodnikejte výstup na sopku sami a to ani v případě, že je sopka v relativním klidu. Vždy dbejte pokynů a instrukcí průvodce!
Tlačítko Zpět, vás vrátí na předchozí navštívenou stránku.
Nepřihlášený